Останні новини

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

У США почали використовувати термін “об’єднані російсько-сепаратистські сили” щодо конфлікту на Донбасі

30.04 19:00

У Сполучених Штатах Америки запровадили новий термін – “об’єднані російсько-сепаратистські сили” на сході України. Про це повідомляє проект Радіо Свобода “Крим. Реалії” із посиланням на агентство Associated Press.

За даними агентства, розвідка США затвердила цей термін минулого тижня на підставі дедалі більшої кількості доказів співпраці і спільних навчань російських і сепаратистських військ на сході України та їхніх дій під спільним командуванням, підконтрольним Росії.

Агентство нагадує, що Державний департамент США вже використав цей термін минулого тижня, висловивши тричі в одній і тій самій заяві про нарощування військової присутності Росії на сході України.

Як зазначає агентство, така зміна у сприйнятті Вашингтоном подій на сході України може мати широкосяжні наслідки для політики США щодо Росії, хоча докази залучення Москви до цього конфлікту були відомі давно.

Лондонський аналітик у справах Росії Ігор Сутягін, слова якого наводить агентство, повідомив, що чисельність кадрових російських військових на сході Україні сягнула максимуму у приблизно 9 тисяч осіб у лютому цього року, а нині там перебуває, найімовірніше, кілька сотень російських військових інструкторів.

Такі дані, за інформацією видання, підтверджують і самі бойовики. Зокрема, 29 квітня вони у соцмережах поширювали інформацію про те, що у військах бойовиків незаконних збройних формувань на сході України запроваджують військові статути Росії і радянські норми постачання пального чи боєкомплекту. Крім того, йдеться про те, що “понаїхало “вчителів”, які вже зараз усю владу тримають у своїх руках” і при цьому часто розкрадають пальне чи продуктові пайки.

Росія, попри наведені докази, продовжує заперечувати присутність своїх кадрових військових на сході України, хоча визнає наявність там своїх “добровольців”. Стосовно введення на захоплені сепаратистами частини сходу України дедалі більших кількостей новітніх російських озброєнь у Москві кажуть, що “не мають таких даних”.

 

Новини по темі

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

далі 
 
 

За першу половину доби 1 вересня в районі проведення АТО відбувся лише один неприцільний обстріл з боку бойовиків – Речник АП

Це стало можливо завдяки дотриманню ініціативи щодо повного та  всеосяжного припинення вогню з опівночі 1 вересня. Спільними зусиллями вдалося  примусити бойовиків повернутися до в...