Останні новини

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

Розслідування: Аналітики Bellingcat встановили номер “Бука”, що збив літак MH17

04.05 09:25

Міжнародна група аналітиків Bellingcat опублікувала доповідь, в якій назвала номер “Бука”, що збив літак MH17 Малазійських авіаліній 17 липня 2014 року над територією Донецької області, яка тимчасово контролюється терористичною організацією “ДНР”.

У доповіді стверджується, що вогнева установка 332 належить 53-й зенітно-ракетній бригаді з Курська (Росія).

Відзначається, що в ході підготовки цього розслідування члени команди Bellingcat виявили та проаналізували десятки фотографій різних СВУ “Бук”, опублікованих військовослужбовцями 53-ї зенітно-ракетної бригади з 2010 року.

Bellingcat пише, що їм вдалося однозначно встановити другу цифру номера “Бука 3х2” шляхом аналізу семи його відмітних особливостей, у тому числі характерної вм’ятини на пластині в передній частині лівого борту, білих відміток на шасі та комбінації підключення кабелів до лафета пускового пристрою.

“Ми вивчили наступні сім особливостей: форму ушкоджень бічних щитків гусениць, комбінації різних типів катків (порожнистих і зі спицями), вм’ятину в лівій бічній панелі, підключення кабельних з’єднань до лафета пускового пристрою, білі позначки на бічних щитках гусениць, шрифт і пробіли між цифрами, а також форму і розмір плям масла/кіптяви біля вихлопного отвору”, – зазначили в Bellingcat.

Так, експерти Bellingcat в результаті порівняння семи унікальних особливостей встановили, що “Бук 332” — єдина СВУ, яка має спільні риси з “Буком 3х2”, котрі потрапили на відео і фото в Росії в червні 2014 року і на сході України 17 і 18 липня 2014 року.

розслідування bellingcat

При цьому експерти відзначають, що окремо жодна з семи відмінних особливостей не дозволяє однозначно встановити “особу” СВУ. “Однак при розгляді усієї сукупності особливостей очевидно, що “Бук 332” — це “Бук 3х2”, – сказано в повідомленні.

розслідування bellingcat

Як відомо, літак Boeing 777 авіакомпанії Malaysia Airlines, який виконував рейс MH17 з Амстердама до Куала-Лумпур, був збитий 17 липня 2014 року над територією Донецької області, яка контролюється терористичною організацією “ДНР”.

Загинули 298 осіб, які перебували на борту. Пасажирами рейсу були громадяни 10 країн. Більшість загиблих (196 осіб) – громадяни Нідерландів.

Повний текст розслідування читайте тут.

Новини по темі

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

далі 
 
 

За першу половину доби 1 вересня в районі проведення АТО відбувся лише один неприцільний обстріл з боку бойовиків – Речник АП

Це стало можливо завдяки дотриманню ініціативи щодо повного та  всеосяжного припинення вогню з опівночі 1 вересня. Спільними зусиллями вдалося  примусити бойовиків повернутися до в...