Останні новини

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

Розвідка назвала ще двох російських кадрових офіцерів, яких Кремль відрядив воювати на Донбас

25.04 15:18

Про це йдеться у повідомленні на сайті ГУР Міноборони.

“Інформація щодо російських військовослужбовців, які підозрюються у скоєнні воєнних злочинів на території України, регулярно передається українською стороною країнам-членам ЄС та НАТО, у т.ч. з метою розширення “санкційного” списку”, – зазначають у розвідці.

Зокрема, ГУР отримало дані, що на посаді “начальника штаба-заместителя командира 1 мотострелкового батальона 3 отдельной мотострелковой бригады (Горловка, Украина) 1 АК (Донецк, Украина) Центра территориальных войск (Новочеркасск, Россия) Южного ВО (Ростов-на-Дону) ВС РФ” перебуває майор ЗС РФ Іскуженов Руслан Тулігенович, який в Україні використовує фальшиві документи на прізвище Успанов. “Відомо, що Руслан Іскуженов народився 12.01.1984 р.н. у с.Пальцівка Тавричеського району Омської обл., навчався у Омському кадетському корпусі, а у 2007 р. закінчив Новосибірське вище військове командне училище”, – уточнює українська розвідка.

This slideshow requires JavaScript.

За даними ГУР, майор Іскуженов був відряджений на тимчасово окуповані території сходу України відповідно до наказу міністра оборони РФ від 22.01.2015 р. №0019 з посади командира мотострілецького батальйону 18 окремої мотострілецької бригади (ст.Калинівська, с.Ханкала, м.Грозний, Чечня, Росія) 58 армії (Владикавказ) Південного ВО ЗС РФ. З моменту закінчення Новосибірського ВВКУ, офіцер ЗС РФ Іскуженов проходив службу на посадах командира мотострілецького взводу, мотострілецької роти, начальника штаба та командира мотострілецького батальйону у 18 окремій мотострілецькій бригаді.

У розвідці також звертають увагу на те, що 18 окрема мотострілецька бригада 58 армії Південного ВО ЗС РФ є бойовим з’єднанням, що регулярно залучається до т.зв. контртерористичної операції у Чечні та Дагестані, налічує 3990 чоловік особового складу та має у своєму складі окремий батальйон спеціального призначення. Офіцери та особовий склад цього з’єднання з 2014 р. регулярно залучаються до бойових дій на тимчасово окупованих територіях сходу України.

Крім того, ГУР встановило особу ще одного кадрового офіцера ЗС РФ, який до відрядження в Україну також проходив службу в 18 окремій мотострілецькій бригаді (ст.Калинівська, с.Ханкала, м.Грозний, Чечня, Росія) 58 армії (Владикавказ) Південного ВО ЗС РФ. Це – підполковник ЗС РФ Канаплянік Костянтин Андрійович.

За наявною у розвідці інформацією, Канаплянік потрапив на окупований Донбас за наказом міністра оборони РФ від 22.02.2015 р. №0049. До цього він був заступником командира з повітрянодесантної підготовки окремого батальйону спеціального призначення 18 окремої мотострілецької бригади (ст.Калинівська, с.Ханкала, м.Грозний, Чечня, Росія) 58 армії (Владикавказ) Південного ВО ЗС РФ, а на разі перебуває на посаді командира окремого розвідувального батальйону (Донецьк, Україна) 1 АК (Донецьк, Україна) Центру територіальних військ (Новочеркаськ, Росія) Південного (Ростов-на-дону) ВО ЗС РФ.

На відміну від більшості офіцерів російської армії, підполковник ЗС РФ Канаплянік намагався уникнути відрядження в Україну, у т.ч. подавав судовий позов. Відповідно до матеріалів засідання Грозненського гарнізонного військового суду від 24 червня 2015 р., Канаплянік оскаржував законність переведення його на посаду старшого офіцера 2 управління (резервних формувань мотострілецьких військ) 12 командування резерву (з вересня 2015 р. Центр територіальних військ, Новочеркаськ) Південного ВО ЗС РФ для подальшого відрядження в Україну.

Однак, як повідомляє українська розвідка, суд не задовольнив позов Канапляніка і він був змушений виконати злочинний наказ воєнно-політичного керівництва Росії та взяти участь у бойових діях на тимчасово окупованих територіях сходу України.

“Відповідно до норм українського законодавства, обставини за яких підполковник ЗС РФ КанаплянікК був змушений виконувати злочинні накази воєнно-політичного керівництва Росії будуть враховані, як пом’якшувальні при розгляді його справи військового злочинця”, – додають у ГУР.

Нагадаємо, раніше у розвідці повідомили, що Росія відправила до Сирії генерала, який командував бойовиками “ДНР” у 2015 році.

Новини по темі

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

далі 
 
 

За першу половину доби 1 вересня в районі проведення АТО відбувся лише один неприцільний обстріл з боку бойовиків – Речник АП

Це стало можливо завдяки дотриманню ініціативи щодо повного та  всеосяжного припинення вогню з опівночі 1 вересня. Спільними зусиллями вдалося  примусити бойовиків повернутися до в...