Останні новини

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

Розслідування Bellingcat: Російська “фабрика тролів” створила фейкове відео з нібито “погрозами Азова” Нідерландам

04.04 11:32

Про це йдеться у розслідуванні, яке було опубліковане 3 квітня.

Бренд “Азову” двічі ставав інструментом інформаційної атаки на Україну в Нідерландах. Перша атака відбулася в другій половині січня – тоді невідомі із символікою полку погрожували терактами мешканцям Нідерландів.

3 лютого в голландських ЗМІ з’явилося друге відео, в якому актори “підтвердили свої наміри”.

Полк “Азов” підготував відповідь на фейковий відеоролик з погрозами і продемонстрували процес зйомки аналогічного фейкового відео нібито від “жителів Новоросії, бійців батальйонів Спарта і Сомалі”.

За даними Bellingcat, опис до фейкового відео стверджує, що оригінал був узятий з офіційного каналу батальону в YouTube “Азов медіа”. Передбачувано, перейшовши за посиланням на “оригінал” можна побачити, що відео було видалено користувачем, створюючи враження, що “Азов” завантажив відео, а потім видалив його на час копіювання (на канал “Патріот”).

“Немає жодних слідів будь-якого відео, розміщеного за допомогою такої URL-адреси в будь-якій пошуковій системі кешування або архівування (наприклад, Archive.today або Archive.org). Швидше за все, на каналі YouTube розмістили випадкове відео, потім швидко видалили, перш ніж воно опинилося в кеші або в архіві, а потім його прив’язали до запису на каналі “Патріот”, – йдеться у розслідуванні.

О 14:16 18 січня 2016 року – через 46 хвилин після завантаження відео на канал “Патріот” – нещодавно зареєстрований користувач з іменем “Артур 32409” виклав посилання на відео і повідомлення українською мовою на сайті politforums.net. на підтримку погроз, які декларували начебто бійці “Азову”.

“Мережевий троль” “Артур” часто використовує сайт pohnews.org для поширення дезінформації. Цей сайт має спільного адміністратора із сайтом whoswhos.org, який має доведений зв’язок із російським Федеральним агентством новин.

Витік електронного листування у 2014 році, який стався завдяки хакерам із Anonymous підтверджує, що ці організації діють не самостійно, а отримують вказівки з Кремля.

Через чотири хвилини (14:20) два нещодавно зареєстровані аккаунти в російській соціальній мережі Вконтакте (ВК) поширили відео 30 разів протягом 24 хвилин. Протягом цих 30 поширень у ВК (14:38 МСК) точний копіпаст тексту, написаний “Артур 32409” із сайту politforums.net було опубліковано блогером Korrrespondent.net. Автором допису була нібито українська жінка Соломія Яремчик, яка підтримує “Азов”. Цей користувач не наводить “Артур 32409” у якості джерела контенту.

“Є велика ймовірність, якщо не впевненість, що “32409 Артур” та блогер Соломія Яремчук, і різні користувачі ВК є однією людиною, або частиною однієї групи із пропаганди фейкового відео. Додаткові докази, подані нижче, вказують, що “Соломія Яремчик” – це фальшивий аккаунт, який має тісні зв’язки з “фабрикою тролів”, – зазначають автори розслідування.

Відео “Азову” було не єдиним сфабрикованим доказом, створеним у цій дезінформаційній кампанії. Після поширення відео, був створений скріншот, щоб нібито доводив наявність відео на офіційному каналі батальна в YouTube (“Азов-медіа”).

Як відомо, 1 лютого на YouTube каналі “Добровольчого Народного Батальйону Азов” з’явилось відео, у якому нібито “представники батальйону” заявили, що не відмовляються від “фейкового” звернення з погрозами напасти на Нідерланди.

“Відкритий аналіз джерела першої публічної появи цього відео і його поширення вказує на те, що відео є частиною організованої кампанії дезінформації, пов’язаної з горезвісною “фабрикою тролів”, яка діє у Петербурзі на базі агентства інтернет-досліджень та Федерального агентства”, – йдеться у розслідуванні.

Нагадаємо, у Bellingcat піддали критиці розрахунки російського концерну-виробника “Буку”, яким бойовики могли збити MH17.

Новини по темі

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

далі 
 
 

За першу половину доби 1 вересня в районі проведення АТО відбувся лише один неприцільний обстріл з боку бойовиків – Речник АП

Це стало можливо завдяки дотриманню ініціативи щодо повного та  всеосяжного припинення вогню з опівночі 1 вересня. Спільними зусиллями вдалося  примусити бойовиків повернутися до в...