Про це йдеться у доповіді групи аналітиків Bellingcat, яка була опублікована сьогодні.
У своїй заключній доповіді, яка була представлена 13 жовтня 2015 року, Рада безпеки Нідерландів (DSB) визначила серії ракет 9M38, випущені з “Буку” земля-повітря ракетною пусковою установкою, яка була розташована біля Сніжного (Донецька область), як причину аварії. Цей висновок був підданий критиці з боку Росії. “Алмаз-Антей” (російський концерн зі штаб–квартирою у Москві, який охоплює підприємства із розробки і випуску озброєння, наступник виробника “Бук-M1” – ред.) вже опублікував свої розрахунки, в тому числі ймовірний район пуску ракети 2 червня 2015 року.
Як стало відомо, 13 жовтня 2015 року, за кілька годин до презентації доповіді Радою безпеки Нідерландів (DSB), в “Алмаз-Антей” представили нові дані, в тому числі результати тесту живого вибуху, виконаного на землі. Нова презентація “Алмаз-Антей” також охопила дві нові стартові зони, один для ракет 9M38 і один для ракети 9М38М1.
Реалістичність першого стартового майданчика, представленого “Алмаз-Антей”, вже обговорювалася в попередньому дослідженні Bellingcat. Це розслідування проаналізувало карти, супутникові знімки: область запуску ракети знаходилась під контролем бойовиків, і там не було ніяких українських військ 17 липня 2014 року. Крім того, не було українських “Буків” в районі запуску ракети.
Аналітики припускають, що навіть якщо українські війська могли і бути там 17 липня 2014 року, однак, український “Бук” не знаходився в районі старту. Пуск ракети з цього району вважається вкрай малоймовірним, але наразі доказів, які б це повністю підтверджували, недостатньо.
Нагадаємо, інформацію Bellingcat про збиття MH17 передано в прокуратуру Нідерландів.
Як відомо, 24 лютого британська група аналітиків Bellingcat оприлюднила новий звіт щодо 53-ї зенітно-ракетної бригади Збройних сил Російської Федерації, яка, на їхню думку, може бути причетна до пуску ракети, з якої був збитий малайзійський лайнер рейсу MH17 над територією України 17 липня 2014 року.