Останні новини

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

Аналітики Bellingcat назвали ймовірних причетних до катастрофи MH17, серед яких міністр оборони Росії і Путін

24.02 10:18

Про це повідомила команда Bellingcat на своїй сторінці в Facebook.

У звіті Bellingcat йдеться про те, що 23-25 червня і 19-21 липня “Бук” бойовиків був помічений у двох окремих військових конвоях. Ці конвої транспортували “Бук-М1” разом із іншими видами війської техніки з територія, яка знаходиться неподалік Курська (Росія) до території, яка межує на українсько-російському кордоні біля Ростовської області. Аналітики відмічають, що один “Бук-М1” із конвою 23-25 червня 2014 року дуже схожий на той, який знаходився серед палаючих рештків MH17 і був зафільмований 17 липня 2014 року.

На думку авторів, 53-я зенітно-ракетна бригада надала самохідну вогняну установку “Бук-М1” бойовикам, яка і збила рейс 17 Malaysia Airlines. Оператори “Бука” могли служили в цій бригаді.

“Вивчивши склад колони, що перевозила комплекси “Бук-М1” з Курська до російсько-українського кордону 23-25 червня 2014 року, ми встановили, що “Бук 3х2″ перевозився у складі 2-го дивізіону 53-ї бригади”, – йдеться у розслідуванні.

Крім того, описується інша колона, яка транспортувала техніку 1-го дивізіону через кілька днів після катастрофи MH17.

Також описуються солдати 53-ї бригади і надається інформація з їхніх записів у соціальних мережах. Зазначається, що солдати 2-го дивізіону розмістили в інтернеті величезну кількість інформації, в тому числі фотографії і текстові записи, що свідчать про їхнє перебування біля російсько-українського кордону в червні і липні 2014 року. “Ми найбільш докладно виклали інформацію про членів екіпажу “Бука” під номером 222, який був замінений “Буком 3х2″, що збив, на нашу думку, MH17”, – йдеться у звіті.

У найбільш важливому розділі “Командири 53-ї зенітно-ракетної бригади” викладена детальна інформація про структуру командування бригади і дивізіону, які надали ймовірне знаряддя вбивства пасажирів MH17, а підлеглі цьому командуванню військовослужбовці, можливо, привели його в дію.

“Ми надали інформацію про 14 офіцерів 2-го дивізіону 53-ї бригади, в тому числі про командирів розрахунків “Буків”, які входили до цього дивізіону. Ми докладно розповіли про Сергія Борисовича Мучкаєва, командира 53-ї зенітно-ракетної бригади, а також його вище командування, в тому числі про начальника ППО 20-ї гвардійської загальновійськової армії Олексія Золотова і начальника ППО Західного військового округу Андрія Коханова”, – зазначають автори розслідування.

За твердженням аналітиків, відповідальність за вбивство пасажирів MH17 зі зброї, наданої російськими збройними силами і, ймовірно, керованої російськими військовими, врешті несе Міністерство оборони Російської Федерації і Верховний головнокомандувач Збройних сил Росії Володимир Путін.

З повним текстом звіту можна ознайомитись тут.

Як повідомлялося раніше, 17 лютого аналітики Bellingcat анонсували, що 24 лютого опублікують імена російських військових, причетних до збиття рейсу MH17.

Новини по темі

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

далі 
 
 

За першу половину доби 1 вересня в районі проведення АТО відбувся лише один неприцільний обстріл з боку бойовиків – Речник АП

Це стало можливо завдяки дотриманню ініціативи щодо повного та  всеосяжного припинення вогню з опівночі 1 вересня. Спільними зусиллями вдалося  примусити бойовиків повернутися до в...