Останні новини

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

Європарламент підтримав ідею миротворчої місії на Донбасі

21.01 14:40

Про це йдеться в ухваленій у четвер резолюції Європарламенту щодо угод про асоціації, включаючи поглиблені і всеохоплюючі зони вільної торгівлі, з Україною, Грузією і Молдовою, повідомляє “Укрінформ”.

“Європарламент бере до уваги заклик українського керівництва розгорнути міжнародні миротворчі сили уздовж українсько-російського кордону, а також у Донецькій і Луганській областях”, – зазначено у документі.

ЄП також підтримав пропозицію про розгортання міжнародної місії під керівництвом ЄС у рамках спільної політики безпеки та оборони у регіоні, коли для цього будуть створені належні умови, зокрема, після часткового виконання мінських домовленостей.

Європарламентарії закликали країни-члени продовжити підтримку на рівні повної оперативної спроможності Спеціальної моніторингової місію ОБСЄ в Україні.

Депутати висловили глибоке занепокоєння щодо стану імплементації Мінських домовленостей. ЄП вкотре наголосив, що російське керівництво має особливу відповідальність щодо цього. Вказується на продовження порушень режиму припинення вогню, наявність обмежень вільному пересуванню спостерігачів ОБСЄ, відсутність результатів у відновленні Україною контролю на кордоні з РФ, безрезультатність домовленостей про модальності проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях, відсутність прогресу у звільненні нелегально утримуваних в Росії в’язнів, зокрема Надії Савченко, Олега Сєнцова та інших.

У документі також висловлюється беззастережна підтримка територіальної цілісності України, Грузії та Молдови. Міститься заклик до РФ припинити окупацію Криму та негайно припинити пряму і не пряму участь у конфлікті в Україні.

ЄП також привітав рішення Ради ЄС продовжити економічні санкції проти Росії у зв’язку з невиконанням Мінських домовленостей.

Нагадаємо, 23 січня в Україну прибуває оціночна місія ООН зі стабілізації ситуації на Донбасі.

 

Новини по темі

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

далі 
 
 

За першу половину доби 1 вересня в районі проведення АТО відбувся лише один неприцільний обстріл з боку бойовиків – Речник АП

Це стало можливо завдяки дотриманню ініціативи щодо повного та  всеосяжного припинення вогню з опівночі 1 вересня. Спільними зусиллями вдалося  примусити бойовиків повернутися до в...