Останні новини

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

Росія намагалася нав’язати Україні нові закони про Донбас, вигідні бойовикам, – Єлісєєв

05.10 17:48

Як передає “Українська правда”, про це повідомив заступник голови Адміністрації Президента України Костянтин Єлісєєв.

Так, за його словами, на переговорах у Парижі Україні Росія нав’язувала необхідність прийняти нові закони про амністію, особливості самоврядування Донбасу і про вибори.

“Щоб відчути, чи вдалося нам відстояти інтереси України, чи ні, я б хотів навести деякі приклади… під час переговорів РФ переслідувала власні інтереси… зокрема наголошувалось на тому, що Україна має внести свої зміни до Конституції – цього не відбулося. Йшлося, що Україна має прийняти закон про амністію і автоматично амністувати всіх бойовиків – цього не відбулося”, – сказав він.

“По-третє, наполягалося, щоб повна амністія була запроваджена до місцевих виборів на Донбасі. Цього не сталося, бо амністія може бути надана тільки законно обранними органами влади, тому ця спроба була відкинута”, – зазначив Єлісєєв.

“Нам нав’язували необхідність ухвалити новий закон “про особливий статус Донбасу”, щоб він був попередньо узгоджений з бойовиками. Цього теж не відбулося”, – повідомив він.

“У нас на сьогоднішній день немає потреби в тому, щоб приймати новий закон про амністію, ні так званий закон, який нам нав’язали, “Про окремий статус Донбасу”. У нас існує вся правова база для того, щоб врегулювати ці проблеми. Більше того, ця правова база повністю відповідає мінським домовленостям “, – сказав Єлісєєв.

“Нам нав’язували, щоб був ухвалений якийсь новий закон про вибори, щоб він враховував інтереси бойовиків і окремі пропозиції окремих модераторів. Цього теж не відбулося. Більше того, ми виходимо з того, що вибори мають відбуватися на основі українського законодавства під моніторингом БДІПЛ/ОБСЄ”, – зазначив Єлісєєв.

Також Єлісєєв зазначив, що були намагання пом’якшити санкції ЄС проти РФ, проте цього також не сталося.

“Ми відкинули всі спроби тиску”, – резюмував він.

“Нам вдалося зміцнити єдність всередині ЄС, незважаючи на спроби РФ її розбити”, – додав він.

Новини по темі

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

далі 
 
 

За першу половину доби 1 вересня в районі проведення АТО відбувся лише один неприцільний обстріл з боку бойовиків – Речник АП

Це стало можливо завдяки дотриманню ініціативи щодо повного та  всеосяжного припинення вогню з опівночі 1 вересня. Спільними зусиллями вдалося  примусити бойовиків повернутися до в...