Останні новини

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

Європарламент ухвалив резолюцію щодо звільнення українських політв’язнів у РФ

10.09 14:10

Проект документу консолідовано підготували п’ять політичних груп законодавчого органу ЄС. Дебати та голосування пройшли за пунктом порядку денного пленарної сесії, що присвячений порушенню прав людини, демократії та верховенства права, повідомляє “Укрінформ”.

“Європарламент суворо засуджує незаконний вирок і ув’язнення Олега Сенцова і Олександра Кольченка, закликає Російську Федерацію негайно їх звільнити та гарантувати їх безпечне повернення до України”, – йдеться у резолюції.

Депутати також закликають звільнити всіх українських громадян, включаючи Надію Савченко, які незаконно утримуються в РФ, як було домовлено у рамках імплементації Мінських домовленостей.

У документі зазначається, що Росія порушує Європейську конвенцію з прав людини.

ЄП висловлює жаль, що право і судочинство в РФ використовуються як політичний інструмент у порушенні міжнародного права і стандартів.

Депутати суворо засудили грубе порушення Росією територіальної цілісності України і Естонії, коли були незаконно викрадені громадяни цих країн, що свідчить про незаконність їхнього засудження у російських судах.

Наголошується, що російська влада і правоохоронці несуть повну відповідальність за безпеку і добробут усіх ув’язнених, включаючи право на візити рідних, дипломатів, надання належної медичної і правової допомоги.

У резолюції нагадується, що РФ є членом Ради Європи і ОБСЄ, а відтак мусить виконувати свої зобов’язання, взяті у рамках цих організацій.

“Європарламент закликає Президента Європейської ради і високого представника ЄС представити всеохоплюючу політичну стратегію, яка забезпечить набуття з боку ЄС ініціативи та проведення більш чіткої політики щодо Росії”, – наголосив Європарламент.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що євродепутати вимагають санкцій для росіян, відповідальних за незаконне ув’язнення українців.

Новини по темі

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

далі 
 
 

За першу половину доби 1 вересня в районі проведення АТО відбувся лише один неприцільний обстріл з боку бойовиків – Речник АП

Це стало можливо завдяки дотриманню ініціативи щодо повного та  всеосяжного припинення вогню з опівночі 1 вересня. Спільними зусиллями вдалося  примусити бойовиків повернутися до в...