Останні новини

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

Переслідування релігійних організацій на окупованих територіях Донбасу

22.07 10:58

8 липня 2014 року глави євангельських протестантських Церков України розповсюдили заяву щодо релігійних переслідувань на Донеччині та Луганщині.

“Цілеспрямовані напади озброєних бойовиків проти євангельських віруючих супроводжуються викраденням, побиттям, катуванням, погрозами розстрілом, погромами місць молитовних зборів, захопленнями молитовних будинків, реабілітаційних центрів та інших культових і допоміжних споруд, завданням шкоди здоров’ю та особистому майну пасторів і церковнослужителів”, – ідеться у заяві.

Протягом травня – червня 2014 року факти захоплень у полон і побиття євангельських пасторів і служителів відбулися в Слов’янську, Горлівці, Донецьку та Дружківці.

Терористи “ДНР” та “ЛНР” також захоплюють молитовні будинки для розміщення власних штабів, шпиталів та вогневих точок. Такі випадки мали місце неодноразово в Донецьку та Горлівці, а також у Слов’янську, Шахтарську, Дружківці, Торезі Донецької області та на Луганщині, сказано в заяві священнослужителів.

Про тортури в полоні бойовиків розповів Сергій Косяк, пастор однієї з донецьких протестантських церков. За його словами, 24 травня 2014 року, бойовики напали на молитовний намет, встановлений на площі у Донецьку. Коли він прийшов у будівлю ОДА, його схопили і почали катувати.

За словами Косяка, його роздягнули та напівголого відвели в одну з кімнат, в кутку якої валявся матрац, і сказали, що тут буде його дім.

“Били мене чоловік п’ять, палицями, ногами, кулаками (…) Пообіцяли після катувань мене пустити в розхід. На шиї і зап’ясті мені пов’язали жовто-блакитні стрічки, попередньо пообіцявши на одній з них повісити. Періодично приходили в кімнату і продовжували бити, били різні люди, змінюючи один одного або одночасно. Але били вже палицями по больових місцях і батогами, які розсікали плоть”, – розповідає священнослужитель.

Церква християн віри євангельської України заявила про убивство чотирьох своїх вірян. 8 червня 2014 року бойовики “ДНР” увірвалися в приміщення церкви “Преображення Господнє”  після богослужіння і заарештували дияконів Володимира Величка та Віктора Брадарского, а також двох дорослих синів старшого пастора – Рувима і Альберта Павенкових. Терористи інкримінували християнам злочин проти “ДНР”, а саме – підтримку української армії.

У Володимира Величка залишилася дружина і вісім дітей, у Віктора Брадарского – сім’я, в якій троє дітей. Один з братів Павенків був неодружений, у другого залишилася дружина.

Як виявилося, вірян катували і вбили вже наступного дня – 9 червня.

Крім того про виявлення масового поховання убитих мирних мешканців у Слов’янську, серед яких були представники релігійної громади, повідомив Антон Геращенко, радник Міністра внутрішніх справ. “Ми вже точно знаємо, що саме в цій братській могилі, розташованій в самому центрі Слов’янська, поруч з дитячою лікарнею по вул. Урицького, 12, де поруч з трупами терористів за злою волею долі лежать тіла чотирьох закатованих прихожан протестантської церкви Преображення Господнього”, – повідомив він.

Новини по темі