Останні новини

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

Викрадення, катування і вбивства бойовиками мирних мешканців

22.07 10:47

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch опублікувала звіт, у якому ідеться про те, що бойовики на Сході України викрадають та катують мирних мешканців, а також змушують їх працювати.

Звільнені з полону терористів заручники заявляють про побиття, опіки від цигарок, ножові поранення тощо, а також про використання бойовиками примусової праці мирних мешканців.  Як повідомив директор правозахисної організації у Європі та Центральній Азії Г’ю Вільямсон, бойовики регулярно чинять страшні злочини, що викликає серйозне занепокоєння щодо здоров’я та безпеки всіх утримуваних ними людей.

Зокрема 25 квітня 2014 року у Слов`янську бойовики викрали театрального режисера Павла Юрова та громадського активіста Дениса Грищука. Вони провели в полоні 70 днів.

“Ніс зламали – це був перший удар. Коли нас завели на територію СБУ, почали складати опис речей, і тут же я отримую в ніс. Починає капати кров, у мене шок. Потім нас відтягують в гараж, там били руками, ногами, по голові, по корпусу. Денису порізали руку – не знаю, випадково чи ні. Покликали якогось медбрата, він з одного боку перекисом обробляє йому руку, а з іншого боку його б’ють по ребрах. Мені точно так само вставляють тампони в ніс, щоб кров не капала, і продовжують в спину штовхати. Залякували по-всяком: ці всі приколи з відрізання вух. Говорили, що прийде якийсь Гогі і нас зґвалтує, придумували, що хочуть з нас зняти штани. Це було в той вечір, коли нас прийняли і потім спустили в підвал”, – згадував Юров.

Юров та Грищук заявляли про постійні побиття та примусову працю під час перебування в полоні бойовиків.

Новини по темі