Останні новини

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

“Паради полонених” на окупованих територіях

22.07 10:35

На День Незалежності України, 24 серпня 2014 року, бойовики влаштували “парад полонених” у Донецьку. Проросійські сепаратисти провели строєм у центрі Донецька українських солдатів. На кадрах з Донецька видно, як по вулиці проходить колона з кількох десятків полонених у супроводі озброєних бойовиків. У цей час натовп на узбіччі скандує: “Фашисти”, хтось вимагає поставити українських військових на коліна, а хтось кидає у них яйця. За колоною полонених проїхали поливні машини.

Правозахисники різко відреагували на цю подію.

“Хода українських солдатів у Донецьку порушує заборону Женевської конвенції на принизливе й образливе поводження, це образа гідності”, – написала на своїй сторінці у Twitter заступник директора регіонального відділення правозахисної організації Human Rights Watch Рейчел Денбер.

“У статті 3 Женевської конвенції, прийнятій після Другої світової війни, яка застосовується до всіх збройних конфліктів, міститься категорична заборона на “посягання на людську гідність, зокрема образливе і принизливе ставлення. Ця хода є очевидним порушенням цієї абсолютної заборони і може розглядатися як воєнний злочин”, – написав на сайті HRW представник організації Оле Сольвенг.

Другий “парад полонених” бойовики влаштували 22 січня 2015. Терористи провели близько двох десятків полонених бійців АТО вулицями Донецька. Їх привели на місце, де був обстріляний автобус, внаслідок чого загинули щонайменше семеро людей.

Правозахисні організації категорично засудили такі дії. У Human Rights Watch заявили, що такого робити не можна. “Подивився відео з полоненими українськими солдатами, яких били, і провели парадом до місця атаки на автобус. Погано: таке не можна робити, таке не можна показувати”, – написав в Twitter медіа-директор Human Rights Watch у Європі Ендрю Стройхлейн.

В Amnesty International назвали це порушенням міжнародного гуманітарного права. “Це жорстоке поводження з полоненими. Ми, як правозахисна організація, засуджуємо такі дії, як і обстріл тролейбуса в Донецьку, під час якого загинули цивільні”, – розповіла ВВС Україна директор представництва Amnesty International в Україні Тетяна Мазур. За її словами, такі дії є порушенням норм міжнародного гуманітарного права і вони повинні розслідуватися оперативно і незалежно.

Очільник Харківської правозахисної групи Євген Захаров назвав так званий “марш” злочином. “Так не можна поводитись з жодними людьми, хоч з полоненими, хоч не з полоненими, це образа гідності, брутальне порушення прав людини, і це – злочин”, – зазначив у коментарі ВВС Україна Захаров.

“Парад військовополонених” в окупованих містах Донбасу є військовим злочином”, – заявив Генерального секретаря ООН з прав людини Іван Шимонович. За його словами, незаконні військові формування далі порушують права людини на захоплених ними територіях. “СММ продовжують документувати випадки тортур, неналежного поводження”, – додав Шимонович.

Новини по темі