Останні новини

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

Процес над Олександром Костенком, кримським активістом Євромайдану

25.03 18:00

За версією слідства, 18 лютого 2014 року в ході “масових заворушень” у Києві Костенко заподіяв тілесні ушкодження співробітнику кримського спецпідрозділу “Беркут”. 24 березня його справу передали до Київського районного суду Сімферополя.

15 травня Київський районний суд Сімферополя засудив Костенка до чотирьох років і двох місяців ув’язнення.

Активіст Євромайдану не визнає свою провину, адвокат Костенка подав апеляцію до Верховного суду Криму. Розгляду апеляції ще не було, дата розгляду переноситься.

Костенко є громадянином України з кримською пропискою, російський паспорт він не отримував особисто. Проте копія його паспорта громадянина Росії перебуває у справі від 28 січня 2015 року. За словами адвоката затриманого, цей паспорт ніхто не бачив наживо.

Захисту затриманого Костенка не дозволили викликати для участі у процесі свідків із материкової України.

Адвокат активіста заявив, що напередодні винесення вироку Костенка, що перебував у СІЗО, не годували і били, а також застосовували тортури. Костенко страждає від проблем зі здоров’ям, у нього травмована спина та рука.

Захист Костенка має намір скаржитися до Європейського суду з прав людини.

31 липня адвокат Костенка Дмитро Сотников отримав відмову у розслідуванні факту застосування тортур до свого підзахисного. До цього адвокат майже чотири місяці намагався створити слідчі умови для того, щоб притягнути до відповідальності тих, хто катував Костенка. Як повідомив адвокат, слідчі не допитали ні самого Костенка, ні свідків його побиття.

18 серпня адвокат повідомив про те, що докази по справі були сфабриковані. Він також розповів, що Костенко отримав вирок чотири роки і два місяці ув’язнення. При цьому його визнали винним за двома статтями Кримінального кодексу РФ: зберігання частин зброї та нанесення легкої шкоди здоров’ю за політичними мотивами.

За словами адвоката, оскільки друга стаття передбачає лише виправні роботи, тому що російському слідству не вдалося довести в суді, що беркутівець – представник правоохоронних органів РФ, то слідчі органи сфальшували справу про зброю, аби ув’язнити Костенка. Сотников пояснив, що деталі зброї – ствол – нібито знайшли у помешканні Костенка у Сімферополі, а дозвіл на обшук (без санкції суду) нібито дав його батько Федір Костенко. Однак перевірити це неможливо, тому що Федір Костенко зник ще 3 березня поточного року. Також адвокат додав, що викликає сумніви і процедура віднайдення в квартирі ствола, та його документування: що ствол належить Костенку, нібито підтвердив його батько.

7 вересня адвокат Дмитро Сотников оскаржив у суді законність відмови в порушенні кримінальної справи проти так званого “прокурора” анексованого Криму Наталії Поклонської. Він направив до кримського Слідчого комітету заяву про порушення кримінальної справи проти Поклонської, однак адвокату відмовили у перевірці.

15 жовтня Олександр Костенко зник. За словами адвоката, 28 вересня у справі Костенка була подана касаційна скарга. 6 жовтня за неофіційною інформацією співробітників СІЗО Костенко мав поїхати на етап. Однак жодних офіційних повідомлень про це не було.

26 лютого адвокат Дмитро Сотников повідомив, що Костенко потребує термінової медичної допомоги, однак звернення щодо погіршення здоров’я в анексованому Криму ігнорують. “Хто мені скаже, чому Громадська наглядова комісія у Кіровській області не займається Костенком. Йому ніяк не надають належної медичної допомоги. Рука сохне. Звернення давно направлено і отримано. Відповіді немає”, – повідомив Сотников. Президія російського Верховного суду Криму розглянула касаційну скаргу захисту засудженого в Криму активіста Євромайдану Олександра Костенка і прийняла рішення зменшити йому термін ув’язнення до 3 років 6 місяців позбавлення волі. До цього термін ув’язнення був 4 роки і 2 місяці.

11 березня координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник заявила, що Костенку не дозволяють відправляти листи з російської колонії. “Він каже, що отримує листи, які йому надсилають не лише з України, а й з інших країн, але відправити свої листи йому не дають”, – повідомила Скрипник.

Новини по темі