Останні новини

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

Утиски кримськотатарських активістів з боку окупаційної влади на півострові

21.07 12:02

Від початку окупації самопроголошена влада Криму здійснює постійний тиск на громадян, які висловлюють свою незгоду з діями влади або ж заявляють про свою проукраїнську позицію.

За час анексії Криму зафіксовані випадки убивств та викрадення кримськотатарських активістів та простих громадян. Зокрема, це викрадення та убивство активіста Решата Аметова; підпал готеля, що належить кримським татарам; викрадення Абу Юсуфа, якого пізніше видворили з території півострова; викрадення Нурі Сулейманова; викрадення та вбивство Едема Асанова; викрадення 27 вересня 19-річного Ісляма Джеппарова і 23-річного Джевдета Іслямова.

Крім того окупаційна влада Криму розгорнула репресії проти громадян, які брали участь у подіях 3 травня, коли лідеру кримськотатарського народу Мустафі Джемілєву було відмовлено у в’їзді до Криму. Зокрема, 13 травня кримські суди прийняли до розгляду 55 справ стосовно 49 кримських татар.

Також у Криму постійно забороняють проведення масових заходів з нагоди кримськотатарських свят і пам’ятних дат. Зокрема, 16 травня 2014 року окупаційною владою Криму було заборонено проводити мирні зібрання до 6 червня (рішення було ухвалене за два дні до 18 травня, пам’ятної дати для кримських татар). 19 серпня 2014 року кримським татарам було заборонено проводити жалобний мітинг на честь загальноєвропейського Дня пам’яті жертв сталінізму і нацизму.

Був закритий Меджліс кримськотатарського народу, який відігравав важливу роль у вирішенні проблем корінного населення Криму. Власність Меджліса була конфіскована окупаційною владою.

Крім того кримські силовики постійно затримують представників кримськотатарського народу, проводять обшуки в оселях кримських татар, медресе та мечетях. У той же час, як відзначають правозахисники, силовики не приділяють належної уваги розслідуванню злочинів проти кримських татар. Зокрема, про це заявляють представники турецької делегації, що була направлена в Крим для вивчення становища кримських татар.

Новини по темі