Останні новини

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

Примусове присвоєння громадянства Російської Федерації усім мешканцям Криму

21.07 10:57

18 березня 2014 року усіх громадян України, які проживали у Криму, автоматично оголосили громадянами Російської Федерації.

Збереження українського громадянства свідомо ускладнили. Люди, які хотіли зберегти українські паспорти, мали місяць, аби звернутися з таким проханням до нової влади. На все населення Криму відкрили чотири офіси для відмови від російських паспортів: у Севастополі, Бахчисараї, Сімферополі та Білогірську.

“Така процедура порушила усі норми міжнародного права щодо громадянства”, – вказується у звіті Freedom House за березень 2015 року

Громадяни України, які відмовились від російських паспортів, вимушені отримувати спеціальні дозволи на проживання. На 2,4 мільйона населення Криму річна квота на ці дозволи складає п’ять тисяч одиниць.

Україна спеціальним законом дозволила кримчанам мати два паспорти, Росія у відповідь запровадила великий штраф для осіб, які не заявили про збереження українського паспорту.

Усіх державних чиновників, у тому числі вчителів та лікарів, зобов’язали пройти процедуру здачі українського паспорту.

З 1 січня 2015 року власники українських паспортів не можуть користуватись медичними послугами у державних лікарнях, купувати мобільні стартові пакети, вступати до університету або отримувати роботу.

“Фактично, українські паспорти для повсякденного життя стали непотрібні”, – йдеться у звіті Freedom House.

Мешканці Криму, які відмовилися від отримання паспорта Російської Федерації після анексії півострова, стикаються з різними видами дискримінації, в тому числі з відмовами у працевлаштуванні. Як повідомили у Кримській польовій місії з прав людини, це і відмова в наданні безкоштовних медичних послуг, і підвищена увага ФСБ, і проблема у працевлаштуванні і захисті трудових прав.

Крім того людям, які на момент анексії перебували у кримських в’язницях чи СІЗО, було присвоєне російське громадянство автоматично. За словами помічника українського омбудсмена Михайла Чаплиги, ці люди тепер можуть бути етаповані в будь-який регіон РФ, хоча фактично вони є українськими громадянами.

Також 4,3 тисяч сиріт Криму автоматично отримали громадянство Росії без права вибору. Ці діти одразу потрапили під заборону до усиновлення іноземцями, як це передбачено російським законодавством.

Новини по темі