Останні новини

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

За права людини на окупованих територіях відповідає Росія, – звернення України до Ради Європи

11.06 13:54

Представництво України при Раді Європи повідомило Генерального секретаря Ради Європи про призупинення виконання Києвом деяких зобов’язань в рамках Європейської конвенції з прав людини на тимчасово окупованих територіях.

Про це йдеться в заяві Генерального секретаря РЄ Турбйорна Ягланда, поширеній ввечері 10 червня, повідомляє “Європейська правда”.

Ця процедура передбачена конвенцією, правилами Ради Європи, та дозволяє Україні зменшити кількість рішень Європейського суду з прав людини, розташованого в Страсбурзі, про порушення конвенції Україною.

“Вчора (9 червня) міністр закордонних справ Клімкін повідомив мене, що через надзвичайну ситуацію в країні влада вирішила застосувати Статтю 15 Європейської конвенції з прав людини, щоби мати можливість відхилитися від деяких правил, передбачених конвенцією”, – заявив Ягланд. За його словами, офіційне звернення Києва з цього приводу було зареєстроване секретаріатом РЄ 10 червня.

У зверненні України підкреслюється, що обмеження стосуються території, де проходить антитерористична операція.

З текстом офіційного звернення України можна ознайомитися на сайті Ради Європи.

“Російська Федерація, яка фактично окупувала і здійснює контроль над деякими районами Донецької та Луганської областей, несе повну відповідальність за дотримання і захист прав людини на цих територіях”, – йдеться у зверненні.

У документі також підкреслюється, що військова операція Києва є невід’ємним правом України на захист від збройної агресії. Як наголошується в заяві, агресія здійснюється як регулярними військами РФ, так і незаконними формуваннями, які “контролюються і фінансуються Росією”.

Відповідно до запиту, Україна залишає за собою право на затримання без судового рішення – на період, що перевищує 72 години, але не перевищує 30 днів – осіб, підозрюваних у здійсненні терористичної діяльності (це означає відхилення України від дотримання низки норм ст.5 та 6 Європейської конвенції з прав людини).

Також Київ віднині має повноваження здійснення особливого порядку досудового розслідування справ про тероризм та про злочини, вчинені в зоні АТО, а право винесення вироків у таких справах надається іншим судам, ніж це передбачено територіальною підсудністю (відхилення від виконання статей 5, 6, 8 та 13 Конвенції).

Окрім цього, військово-цивільні адміністрації (діють в Донецькій та Луганській областях) мають право на встановлення обмежень переміщення людей та обшуку у певних зонах (відхилення від виконання низки пунктів інших міжнародних конвенцій).

Відповідно до заяви України, ці обмеження діятимуть “до повного припинення збройної агресії Російської Федерації, відновлення конституційного порядку та підпорядкування окупованих територій України та до окремого повідомлення про це Генерального секретаря ООН та Генерального секретаря Ради Європи”.

Право України на часткове обмеження дії низки міжнародних конвенцій передбачене правилами Ради Європи. В історії РЄ вже були таки заявки з боку інших країн-членів організації.

Нагадаємо, 21 травня Верховна Рада ухвалила постанову про затвердження Заяви про відступ України від зобов’язань, визначених Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, Міжнародним пактом про громадянські і політичні права та Європейською соціальною хартією.

 

Новини по темі

далі 
 
 

Вчора обстановка в районі проведення АТО продовжувала покращуватися – Речник АП

Вперше за останні декілька місяців ворог не застосовував важкого озброєння. Проте, за інформацією української військової розвідки, командування російсько-окупаційних військ видало ...

далі 
 
 

За першу половину доби 1 вересня в районі проведення АТО відбувся лише один неприцільний обстріл з боку бойовиків – Речник АП

Це стало можливо завдяки дотриманню ініціативи щодо повного та  всеосяжного припинення вогню з опівночі 1 вересня. Спільними зусиллями вдалося  примусити бойовиків повернутися до в...